Av. Uzm. Arb. İhsan BERKHAN

Uzm. Arb. Av. İhsan BERKHAN
(TBB Sicil No : 30118, ADB Sicil No : 1045)

1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu.
1990 Yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
1991 yılında İstanbul Barosu’na 17687 sicil no. İle kayıtlı olarak serbest avukatlığa başladı. 2003-2005 yıllarında, İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘nde Uluslararası Ticaret ve Avrupa Birliği Hukuku dalında yüksek lisans yaptı. 2014 yılında Arabulucu (Sicil no: 1045), 2017 yılında da Uzlaştırmacı oldu.
İstanbul Barosu’nun bir kaç dönem Sirkeci ve Bakırköy Bölgesi Baro Temsilciliği görevlerini üstlendi. Halen Bakırköy Adalet Sarayı Arabuluculuk Merkezi Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.
Marka ve patent vekilliği, sosyal güvenlik uzmanlığı, site ve iş merkezi yöneticiliği, Sınai Haklar alanında ceza ve hukuk bilirkişiliğinin yanısıra, İş Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, İş Güvenliği Hukuku, Şirketler Hukuku, Aile Hukuku, Kira Hukuku, İcra-İflas Hukuku , Fikri ve Sınai Haklar Hukuku başta olmak üzere birçok alanda avukat ve hukuk danışmanı olarak hizmet veriyor.
Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yaptığı gibi, Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği’nin de kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. CONSENSUS’ un kurucuları arasında yer aldı. Okan Üniversitesi GSF’ nde Öğretim Görevlisi olarak bulundu; fikri ve sınai haklar dersi verdi. Beykent Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi’nde arabuluculuk eğitmeni olarak görev aldı.
Hakemli dergilerde yayımlanmış hukuki makaleleri (Marka Lisans Sözleşmeleri , Markanın Hükümsüzlüğü vb. ) bulunuyor.
ORTAK KARAR MERKEZİ’ nin kurucularındandır.